Polityka i społeczeństwo

Pociągi zakupione ze środków unijnych wyjadą na trasy w województwie kujawsko-pomorskim

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego sfinalizował zakup pięciu pociągów, które w barwach Polregio będą obsługiwały przewozy pasażerskie w całym regionie. Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie wydano 180 mln zł. 

„W Kujawsko-Pomorskiem obserwujemy w ostatnim czasie wzrost liczby korzystających z regionalnej oferty kolejowej – obecnie o 25 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. To oznacza m.in., że działania samorządu województwa na rzecz rozwoju regionalnego transportu kolejowego i przywrócenia mu znaczenia w połączeniach lokalnych są właściwe i pozytywnie odbierane przez obecnych i potencjalnych pasażerów” – zaznaczył marszałek Piotr Całbecki. 

Jak poinformowano w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego, zakupione w bydgoskiej Pesie elektryczne zespoły trakcyjne są przystosowane do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się i wyposażone w klimatyzację oraz rozwiązania techniczne zapewniające stałą bieżącą informację dla podróżnych. Każdy z pociągów ma 150 miejsc siedzących. Składy będą obsługiwały m.in. dworce w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Avatar

Wiadomości Inowrocław

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać

Polityka i społeczeństwo

Rabka-Zdrój zwycięzcą VII edycji EKO HESTIA SPA

W tegorocznej VII edycji konkursu ocenie podlegały nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2016-2021.
Polityka i społeczeństwo

W “EKO HESTIA SPAW: Przyłącz się do konkursu i wygraj nagrody!

Organizatorzy VIII edycji konkursu EKO HESTIA SPA zapraszają polskie uzdrowiska do rywalizacji o nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych, która
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Pliki cookies
AKCEPTUJĘ