Polityka i społeczeństwo

Taryfa G11 – o czym mowa w praktyce?

Wybór dostawcy energii elektrycznej nie powinna być kwestią przypadku. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy zwłaszcza, że rozliczanie za zużycie energii elektrycznej zmieniły się 2023 roku. Trzeba przyznać, iż bardzo mocno dotknęło to odbiorców indywidualnych. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydują się oni na wybór taryfy G11. O czym mowa? Sprawdźmy!

1. Opłaty za energię elektryczną w 2023 roku
2. Taryfa G11 – czym jest i dla kogo jest dedykowana?
3. Sprawdzeni dostawcy energii elektrycznej

Opłaty za energię elektryczną w 2023 roku

Właściciele gospodarstw domowych bardzo mocno odczuli wszelkie zmiany, jakie zaszły w 2023 roku w kwestii opłat za zużycie energii elektrycznej. W roku poprzednim, czyli 2022 średnia cena za kWh, czyli 1 kilowatogodziny w naszym kraju wynosiła 77 groszy. Obecnie uległa ona zwiększeniu i mowa o przedziale między 0,94. a 1,03 zł. 

Rok 2023 w kwestii sprzedaży energii elektrycznej przedstawia się taki sposób, iż ustawodawca wprowadził limity zużycia prądu. Zanim nastąpi ich przekroczenie, cena znacznie się różni – jest niższa. Nie jest to jednak ostatnie słowo w tej kwestii.

Jeśli dane gospodarstwo domowe przekroczy limit zużycia, to w kwestii wysokości maksymalnej stawki czynnej mowa o 0,6930 zł netto. Podając ją w stawce brutto, to mowa o 0,8524 zł. 

Jeśli chcemy uniknąć dotkliwych podwyżek i tym samym bajońskich opłat ponoszonych za zużycie energii elektrycznej, wówczas należy pomyśleć o wyborze sprawdzonego dostawcy. Ogromną popularnością wśród odbiorców indywidualnych cieszy się Taryfa G11. O jakiej mowa? Czym się ona charakteryzuje?

Taryfa G11 – czym jest i dla kogo jest dedykowana?

Taryfa G11 jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Sprzedawcy prądu działający na polskim rynku stworzyli ją z myślą o odbiorcach indywidualnych, w przypadku których zużycie prądu nie jest zbyt wysokie. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że w gospodarstwach domowych pobór energii następuje głównie w dzień, czyli w godzinach od 6 do 22.

Taryfa ta jest niezwykle dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie jasne warunki umów, jak również stabilne stawki za energię elektryczną – niezależnie od pory dnia czy też nocy. Rachunki nie tylko za ogrzewanie elektryczne, jak również za zapotrzebowanie domu lub mieszkania na energię elektryczną w innych celach, są proste do odczytania. Warto pamiętać również o tym, że taryfa G11 może sprawdzić się także w przypadku małych firm. Jednak aby nie narazić się na wysokie koszty, trzeba wiedzieć, że maksymalna moc poboru prądu nie może przekroczyć tych charakterystycznych dla gospodarstw domowych.

Sprawdzeni dostawcy energii elektrycznej

Zanim podejmiemy decyzję o tym, z oferty których sprzedawców energii skorzystamy, należy przede wszystkim zweryfikować ich wiarygodność, jak również bezpieczeństwo świadczonych usług. W tym celu warto jest nie tylko sprawdzić doświadczenie przedsiębiorstwa, ale także opinie klientów. 

Jak wiadomo, koszty za energię elektryczną stale wzrastają, stąd też warto jest stawiać na dostawców, którzy mogą nam zaoferować stałe koszty. Takie działanie, to zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego. Warto jest w tym celu porównać oferty kilku firm, dokładnie je przeanalizować i wybrać spośród nich najlepszą możliwą opcję dla nas. Konieczne jest wzięcie pod uwagę naszych indywidualnych potrzeb, jak również oszacowanie miesięcznego zużycia energii elektrycznej biorąc pod uwagę wszystkie sprzęty, jak również oświetlenie. Nie bez znaczenia pozostają także różnego rodzaju systemy ogrzewania z jakich korzystamy. Jak widać, podjęcie decyzji musi być dokładnie przemyślane.

Wiadomości Inowrocław

About Author

Może Ci się także spodobać

Polityka i społeczeństwo

Pociągi zakupione ze środków unijnych wyjadą na trasy w województwie kujawsko-pomorskim

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego sfinalizował zakup pięciu pociągów, które w barwach Polregio będą obsługiwały przewozy pasażerskie w całym regionie. Zadanie zostało
Polityka i społeczeństwo

Rabka-Zdrój zwycięzcą VII edycji EKO HESTIA SPA

W tegorocznej VII edycji konkursu ocenie podlegały nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2016-2021.
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Pliki cookies
AKCEPTUJĘ