Biznes i finanse

Toruń: Kultura przeciw uzależnieniom

Miasto chce, by w planie imprez organizowanych przez cztery instytucje kultury: Toruńską Agendę Kulturalną, Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną czy Teatr Baj Pomorski znalazły się przedsięwzięcia skierowane do odbiorców, szczególnie młodych, zagrożonych uzależnieniem i to nie tylko od środków psychoaktywnych: alkoholu, tytoniu czy narkotyków.

– Należy także zwrócić uwagę na przeciwdziałanie współczesnym uzależnieniom behawioralnym, związanym z nadużywaniem telefonu, mediów społecznościowych, gier komputerowych czy Internetu – zaznacza prezydent Torunia Michał Zaleski. – Proponowany projekt zmian statutowych ma na celu dążenie do ograniczania takich uzależnień, zaś toruńskie instytucje kultury w pakiecie swoich działań mają wiele możliwych form realizacji tych zapisów.

Jak zaznaczył prezydent, w przypadku trzech pozostałych instytucji kultury również trwają starania o podobne zmiany statutowe, przy czym jeśli chodzi o Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pakiet proponowanych zmian jest nieco szerszy i poza profilaktyką uzależnień obejmuje również działania związane z przedsiębiorczością, innowacyjnością, rozwojem gospodarczym oraz aktywizacją osób z niepełnosprawnością.  Natomiast zmiany w statutach Centrum Sztuki Współczesnej i Muzeum Okręgowego w Toruniu wymagają zasięgnięcia opinii instytucji współprowadzących, bądź organów ustawowo je nadzorujących, i o takie opinie miasto wystąpiło.

Avatar

Wiadomości Inowrocław

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać

Biznes i finanse

Ruszyła trzecia edycja konkursu Serwisu Samorządowego PAP “Innowacyjny samorząd”

Nabór zgłoszeń rozpoczął się 20 stycznia i potrwa do 17 marca 2022 roku. Honorowy patronat nad konkursem objął premier Mateusz
Biznes i finanse

POLENERGIA SA (4/2022) ZAWARCIE UMOWY ZNACZĄCEJ DLA PROJEKTU FARMY WIATROWEJ PIEKŁO

Zarząd Polenergia S.A. (“Emitent”) niniejszym informuje, że w dniu 4 lutego 2022 roku, spółki zależne Emitenta – Polenergia Farma Wiatrowa
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Pliki cookies
AKCEPTUJĘ